Ustawienia

Ocena 0/5

1_wiewiórki 1pieguski1

elfy

ABC Empatii ...Bo wszyscy jesteśmy  tacy sami...

ABC empatii, bo wszyscy jesteśmy tacy sami to 12 rozdziałów przygód Zosi i Maksa. Zosia i Maks to pierwszoklasiści szkoły podstawowej, doświadczają niecodziennych sytuacji, z których wynoszą ważne życiowe lekcje. Zosia i Maks poznają osoby mierzące się z różnymi niepełnosprawnościami i schorzeniami. Poprzez nowe relacje i doświadczenia uczą się wzajemnej empatii i tolerancji, szczególnie w stosunku do rówieśników.  Cukrzyca, niepełnosprawność intelektualna, zespół Aspergera, czy blizny na ciele, to tylko niektóre z tematów poruszanych w książce. Dziecko dowie się między innymi – do czego służy czerwony aparat na uchu Eryka, dlaczego Kaja nosi colę w plecaku i w jakim celu Zosia ścięła swoje włosy.

Książka napisana prostym językiem, skierowana nie tylko do dzieci. Uczymy się przecież przez całe życie, dlatego każdy może z lektury tej publikacji wynieść coś wartościowego.

ABC Empatii to autorski projekt Czepczyński Family Foundation, który ma na celu likwidację barier i stereotypów związanych z osobami niepełnosprawnymi, a także zmianę myślenia i negatywnych postaw. Fundacja, poprzez edukację najmłodszych, zamierza prowadzić do społecznego zrozumienia i przejawiania empatii w stosunku do ludzi z niepełnosprawnościami, a także do ich aktywizacji.

Nasze Przedszkole otrzymało 30 książek na stan biblioteczny, książki dla nauczycieli, Poradnik dla Nauczyciela (publikacja powstała przy współpracy z wieloma fundacjami w Polsce. Projekt ma działanie długofalowe: raz wyposażona placówka wykorzystuje te same materiały dla kolejnych roczników wychowanków "Jedyneczki".

Wartość dodana? Świadomi ekonomicznie obywatele. Otwarte, empatyczne społeczeństwo.

Do projektu zakwalifikowano  grupy starszaków  czyli "Pieguski", "Elfy","Wiewiórki" ZACZYNAMY!!!