Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

 

Zapoznaj się z POLITYKĄ PRYWATNOŚCI I PLIKÓW COOKIES.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Poniedziałek, 17 czerwca 2024
Imieniny: Albert, Laura, Adolf
słonecznie
13°C

Podsumowanie projektu ABC Empatii - Projekt Fundacji Czepczyńskich

Ocena 0/5

 1_wiewiórki 1pieguski1 

elfy 

 

 

ABC Empatii ...Bo wszyscy jesteśmy  tacy sami...

ABC empatii, bo wszyscy jesteśmy tacy sami to 12 rozdziałów przygód Zosi i Maksa. Zosia i Maks to pierwszoklasiści szkoły podstawowej, doświadczają niecodziennych sytuacji, z których wynoszą ważne życiowe lekcje. Zosia i Maks poznają osoby mierzące się z różnymi niepełnosprawnościami i schorzeniami. Poprzez nowe relacje i doświadczenia uczą się wzajemnej empatii i tolerancji, szczególnie w stosunku do rówieśników.  Cukrzyca, niepełnosprawność intelektualna, zespół Aspergera, czy blizny na ciele, to tylko niektóre z tematów poruszanych w książce. Dziecko dowie się między innymi – do czego służy czerwony aparat na uchu Eryka, dlaczego Kaja nosi colę w plecaku i w jakim celu Zosia ścięła swoje włosy. 

Książka napisana prostym językiem, skierowana nie tylko do dzieci. Uczymy się przecież przez całe życie, dlatego każdy może z lektury tej publikacji wynieść coś wartościowego. 

ABC Empatii to autorski projekt Czepczyński Family Foundation, który ma na celu likwidację barier i stereotypów związanych z osobami niepełnosprawnymi, a także zmianę myślenia i negatywnych postaw. Fundacja, poprzez edukację najmłodszych, zamierza prowadzić do społecznego zrozumienia i przejawiania empatii w stosunku do ludzi z niepełnosprawnościami, a także do ich aktywizacji.   

Nasze Przedszkole otrzymało 30 książek na stan biblioteczny, książki dla nauczycieli, Poradnik dla Nauczyciela (publikacja powstała przy współpracy z wieloma fundacjami w Polsce. Projekt ma działanie długofalowe: raz wyposażona placówka wykorzystuje te same materiały dla kolejnych roczników wychowanków "Jedyneczki". 

Wartość dodana? Świadomi ekonomicznie obywatele. Otwarte, empatyczne społeczeństwo.

Do projektu zakwalifikowano  grupy starszaków  czyli "Pieguski", "Elfy","Wiewiórki" ZACZYNAMY!!!

https://www.facebook.com/cff.edu

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Dodaj komentarz

Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.